top of page

男人新聞/斯洛伐克猛男議員Andrej Stancik 喜愛戶外運動且具紳士氣息


記者林玉生/台北報導


今年27歲的斯洛伐克猛男議員Andrej Stancik 史丹奇克,畢業於捷克知名學府馬薩里克大學 Masaryk University 就學,並於2020年成為斯洛伐克共和國國民議會議員。喜歡戶外運動的他,定期會橫渡市郊的溪流,他說「V zdravom tele, zdravý duch. Mám pocit, že dnes už otužuje naozaj skoro každý, čo je super, keďže to posilňuje imunitu a ducha.」意思表示「有健康的身體,才會有健康的頭腦。我覺得這些天幾乎每個人都變得堅強,這很好,因為它可以增強免疫系統和精神。」他也為同志發聲,他說「Na strednej škole som mal najlepšieho kamaráta, s ktorým som trávil takmer každý deň. Jedného dňa sa mi priznal, že je homosexuál. Môj pohľad na neho sa okamžite zmenil. Mal som pocit, akoby ma zradil, akoby mi klamal. Bol som veľmi konzervatívny a myslel som si, že je zlý človek.


Trvalo mi dva roky, kým som zistil, že nemôžeme ľudí súdiť na základe toho, kto sa im páči, alebo koho majú radi. Dnes sa za svoj niekdajší postoj veľmi hanbím. Hanbím sa, že v ťazkej dobe pre môjho najlepšieho kamaráta som ho nepodržal, ale odvrhol. Hanbím sa, že som ho odsúdil kvôli niečomu, čo si sám nevybral a čo nemohol ovplyvniť.


Som ale veľmi rád, že mi odpustil moje správanie a ostali sme kamarátmi. Dnes žije so svojim partnerom už 5 rokov a majú vzťah, ktorý by im aj mnoho heterosexuálnych párov závidelo.


Som zástanca registrovaných partnerstiev. Homosexuálne páry v našej krajine nemajú žiaden inštitút, ktorý by ich vzťah právne alebo spoločensky legitimizoval. Tvárime sa, akoby títo ľudia neexistovali. Ich boj za zmenu je však oprávnený. Sú ignorovaní napriek tomu, že sú občania tejto krajiny.」因為高中同學帶給他的親身經歷,使他如今站出來為了斯洛伐克的同婚平權而奮鬥。

資料提供/Andrej Stančík歡迎來信供稿,新聞稿信箱 gymfitnessmangay@gmail.com▼ 猛男鮮肉聊天室+客服LINE帳號 https://line.me/R/ti/p/%40kzb9492f

延伸閱讀

男人新聞/今年31歲的李旼赫이민혁 健身成果受教練推崇


影音/今年28歲的元虎원호 教你做低熱量好吃鬆餅


影音/跟著帥教練徒手運動 4分鐘全身超級訓練肌肉生態圈


肌肉聊天室 | 猛男報新聞 | 偷窺猛男生活 | 猛男生活調查 | 健身教練媒合 | 彩虹生活工具

新聞列表
新聞分類
bottom of page